A A A K K K
людям із порушенням зору
`

Корецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області відзначає 5-ту річницю прийняття Закону України «Про пробацію»

Дата: 17.02.2020 10:24
Кількість переглядів: 427

5 лютого 2015 року на засіданні пленарної сесії Верховної Ради України було прийнято Закон України «Про пробацію», який набрав чинності 27.02.2015 року. Прийняття Закону є свідченням гуманізації кримінально-виконавчої політики держави та формування в Україні системи виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі та адміністративних стягнень, яка сприятиме забезпеченню захисту інтересів особи, суспільства і держави.
На території Корецького району виконує покарання не пов`язані з позбавленням волі та адміністративні стягнення у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт Корецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області. Під час проведення соціально-виховної роботи із суб`єктами пробації Корецький районний сектор пробації часто залучає для цієї роботи органи державної влади, місцевого самоврядування, громадські організації, з яким укладені довгострокові меморандуми про співробітництво. 
Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації. Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи, яка полягає у проведенні бесід, семінарів, лекцій, занять, психологічних тестів тощо. 
У 2019 році значно поліпшилася комунікація Корецького районного сектору пробації із державними органами влади та активізувалася робота щодо розробки цільових програм, спрямованих на розвиток пробації, надання соціальних послуг суб’єктам пробації та профілактику злочинності на рівні громад. Розпорядженням голови районної державної адміністрації Корецький районний сектор включено до районної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю. 
На сьогодні на обліку в Корецькому районному секторі філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області перебуває 34 засуджених до покарань не пов`язаних з позбавленням волі та 2 порушника притягнутих до адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.
Корецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області розташований за адресою: м. Корець, вул. Київська, 88. 

Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання консультаційної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника.
Головна мета пробації – безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
Важливо зауважити, що пробація – це не уникнення відповідальності злочинцем, пробація забезпечує баланс між покаранням, потребами правопорушника та інтересами суспільства і можливість для особи, яка вчинила правопорушення, змінитись без ізоляції від суспільства, отримати необхідну підтримку на шляху до змін, зберегти сімейні стосунки, роботу та житло тощо.
Отже, пробація – це прогресивний «інструмент» виправлення правопорушників, який працює ефективно лише за умови розуміння та підтримки громади.
Переваги пробації для держави – це зниження злочинності та кількості ув’язнених осіб, позитивний економічний ефект – утримання правопорушника в місцях позбавлення волі набагато джорожче для держави, ніж перебування особи на пробації, дотримання міжнародних стандартів та європецських цінностей. 
Для суспільства – це убезпечення громади від вчинення повторних злочинів, справедливе здійснення правосуддя: обрання покарання необхідного і долстатнього для виправлення. 
Для правопорушника – можливість змінитися без ізоляції від суспільства, патдримка на шляху до змін, збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді, збереження роботи та житла.

Святослав СТЕПАНЮК, начальник Корецького районного сектору
підполковник внутрішньої служби


 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування