Що означає режим надзвичайної ситуації для жителів Рівненщини
У Рівненській області введено режим надзвичайної ситуації. Рішення прийняла обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідно до Урядового рішення. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені до 24 квітня.
Про це повідомляє Рівненська ОДА.
Так, відповідно до рішення комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зокрема, заходи передбачають:
• Обмеження руху громадського транспорту за винятком перевезення персоналу медичних та екстрених служб, підприємств та установ, які забезпечують життєдіяльність населення.
• Проведення дезінфекцій у житлових та інших приміщеннях, проїжджої частини доріг, тротуарів, прибудинкових територій.
• Надання допомоги людям з інвалідністю, особам похилого віку та іншим малозахищеним щодо отримання ними пенсій, оплати комунпослуг, доставки продуктів та предметів першої необхідності із залученням соціальних служб, громадських та волонтерських організацій.
• Контроль за суб’єктами господарювання щодо проведення ними поточної дезінфекції приміщень та реалізації продуктів харчування в фасованому та ізольованому вигляді.
• Переведення усіх закладів охорони здоров’я на суворий протиепідемічний режим, створення мобільних медичних бригад для виявлення і надання допомоги хворим на COVID-19.
• Визначення об’єктів соціальної сфери (закладів освіти, госпіталів, санаторіїв тощо), які можливо буде додатково переобладнати у лікувальні заклади для стаціонарного лікування хворих на COVID-19 на випадок перевантаження закладів охорони здоров’я.
• Спільне патрулювання у містах підрозділами Нацполіції та військовослужбовців ЗСУ.
• Попри заборони, які вже діють на території Рівненщини, обласна комісія ухвалила додатково призупинити продаж швидкої їжі та кави на АЗС.
• Рішенням комісії також дозволено працювати магазинам, які продають насіння, садивний матеріал та агрохімікати, за умови дотримання усіх санітарних та протиепідемічних норм.
• Також рішення передбачає облаштування цілодобових блокпостів. Три стаціонарні поліцейські пункти у містах Корець і Сарни та с.Опарипси Радивилівського району дообладнають необхідними засобами захисту та безпеки. Ще два – облаштують у Вараші. Це перші 5 блокпостів. У разі погіршення ситуації із поширенням коронавірусу їх збільшать до 12-ти. Усі блокпости забезпечать засобами індивідуального захисту, безконтактними термометрами, триразовим гарячим харчуванням працівників, дровами (палетами) для обігріву. У склад патрульної групи залучать і медиків.
Наголошуємо, надзвичайна ситуація ні в якому разі не обмежує права і свободи людей, але встановлює певні обов'язки для громадян.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)