A A A K K K
людям із порушенням зору
`

Режим надзвичайної ситуації в Україні

Дата: 15.04.2020 11:16
Кількість переглядів: 507

З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Кабінет Міністрів України 25 березня 2020 року запровадив режим функціонування єдиної державної системи цивільного захисту – надзвичайна ситуація.

Надзвичайна ситуаціяце спеціальний тимчасовий правовий режим, який характеризується порушенням нормальних умов життя і діяльності людей, спричинених аварій, катастрофою, стихійним лихом або епідемію, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків.

Введений режим надзвичайної ситуації передбачає посилення координації всіх служб цивільного захисту та проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, дезінфекції об’єктів та територій щодо протидії поширення коронавірусу, а також інформування громадян щодо дотримання заходів безпеки.

Під час надзвичайної ситуації влада, а передусім – служби цивільного захисту працюють посилено, у спеціальному режимі. Надзвичайна ситуація не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців.

Надзвичайна ситуація та надзвичайний стан – це не тотожні поняття

Надзвичайний стан – це особливий правовий режим, який вводиться Указом  Президента України та затверджується Верховною радою України. У режимі надзвичайного стану держава може напряму управляти як державними, так і усіма приватними компаніями, а права і свободи українців можуть бути обмежені.

При надзвичайній ситуації такі заходи НЕ застосовують.

 Олег ПАСІЧНИК, фахівець(з оперативного реагування та цивільного захисту) ДПРЧ-15 ГУ ДСНС України у Рівненській області капітан служби цивільного захисту

Володимир ЯСЕНЬЧУК, майстер виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування