A A A K K K
людям із порушенням зору
`

«Турбота про землю, орендодавця та працівників агропідприємства передусім» – керівник ТОВ «Агроорг»

Дата: 06.06.2020 16:53
Кількість переглядів: 1269

Директор ТОВ «Агроорг» Олександр Губін розповів про діяльність підприємства. Яке засноване у 2014 році. Тоді Олександр Васильович починав свою справу із вирощування зернових культур на десяти гектарах землі, а нині обробляють майже дві тисячі.

З родиною вирішили створити сімейне

 сільськогосподарське підприємство

Про ідею створення агропідприємства пан Олександр розповідає із посмішкою:

«Якщо щиро любиш, те чим займаєшся, то й робота стає суцільним задоволенням.  Шість років тому, як воїн-афганець, пішов на заслужений відпочинок. Мені тоді було 55 років. Фізичних сил і організаційного досвіду ще мав чимало, тому із родиною вирішили створити сімейне сільськогосподарське підприємство».


Народився і виріс Олександр Губін у селі Новому Корці, тому і вибір локації, а саме Кореччина, для сімейного агропідприємства не випадковий.

Зареєстрували підприємство «Агроорг» 1 липня 2014 року. Відтоді й почали орендувати землю для організації виробництва сільськогосподарської продукції. Спочатку мали лише десять гектарів, а на сьогодні в оренді 1 700.

Про філософію підприємства «Агроорг» (агроорганізатор) аграрій зазначає:

«Це сімейне підприємство: де батько передає сину справу свого життя, а син – своєму сину. За таким принципом живуть і працюють у Європі».

До речі, син Олександра Васильовича навчається у Київському національному університеті біоресурсів і природокористування (колишній аграрний) на агронома. Тому керівник «Агроорг» має надію, що син продовжить почату справу.

Мріяв створити невелике самодостатнє універсальне сільгосппідприємство, де б займалися вирощуванням зернових і технічних культур: озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, соняшнику, гороху, гречки, а також переробленням сільськогосподарської продукції зі своєю торговою маркою і організувати її продаж (роздрібний і оптовий). І вже майже шість років я йду цим шляхом, – ділиться чоловік.

Основою кожного агропідприємства є земля

Уся земля у підприємства орендована. На сьогодні ТОВ «Агроорг» орендує 1 700 га землі сільськогосподарського призначення в держави й громадян на території семи сільських рад: Користівської, Самострілівської, Світанівської, Сапожинської, Головницької, Даничівської, Крилівської.

У 2015 році починали обробляти 347 гектарів.

«Щороку приблизно на 300 га збільшували кількість орендованої землі. Як це відбувалося? Знаєте завжди спілкуюся із людьми особисто, майже кожен орендодавець має номер мого мобільного, відповім у будь-який час доби. Я зрозумів і дотримуюся цього – до людей, які дають мені змогу заробити на хліб, потрібно ставитися із повагою, чути їх.  Захоплююся і діяльністю агрохолдингів, які також орендують землі на території цих сільських рад – в них потужна техніка, технологія, вони вчасно виплачують орендну плату. Але у них не вистачає прямого контакту з орендодавцем: люди хочуть бачити і чути директора, хочуть бачити виробничу базу – як розвивається підприємство, люди хочуть створення робочих місць. Усе це робимо ми. Завжди є контакт чи зі мною, чи із нашими працівниками. Також щорічне збільшення землі проходить за рахунок переоформлення спадщини (переоформили близько 260 особам. на площу 560 га)».


Як розповів пан Олександр, часто великі агропідприємства не хочуть (через технічні причини) брати в оренду окремі земельні паї, що не входять у великий масив. «Агроорг» орендує і обробляє земельні ділянки від 0,5 га і менші – для цього спеціально закупили малопотужну техніку і знаряддя.

«Є окремі ділянки, які потребують великих затрат на їх освоєння, це заліснені ділянки. За роки діяльності освоїли таких ділянок на площі більше 100 га, і роботи продовжуємо. Для прикладу, у Даничеві чоловік просив взяти в оренду пай, який розміщується на території колишнього саду. Усі агропідприємства відмовили, а ми взяли. Тож додам, орендована нами земля – це кропітка щоденна робота з кожним орендодавцем. Ми не купили корпоративні права на тисячі гектарів, а відповідальною працею заслужили довіру наших орендодавців».

Орендна плата – надважлива тема

ТОВ «Агроорг» орендує в кожній сільській раді приблизно 10-15% землі, що обробляється.

Також орендодавці до новорічно-різдвяних свят, до Великодня отримують солодощі. Відмічає Олександр Васильович і хороші відносини із працівниками кожної сільської ради, з якими співпрацюють. Допомагають реалізовувати плани органів місцевого самоврядування щодо покращення  діяльності дитсадків, шкіл, клубів.

«Людям завжди намагаюся дати

найкомфортніші умови праці», — директор ТОВ «Агроорг»

Аграрій розповідає, що за штатним розписом на підприємстві працевлаштовані 20 осіб, для яких Олександр Васильович створює якомога кращі умови праці. Крім того, фермер може похвалитися абсолютною довірою між своїми працівниками.

«Колектив сформований відповідно до реальних об’ємів виробництва. У період збільшення видів робіт, ми набираємо ще більше працівників. Основою нашого колективу є трактористи і водії – це жителі сусідніх сіл. Заробітна плата досить висока, а головне влаштовує працівників. Скажу більше, у нас на підприємстві є черга на робоче місце. Людям завжди намагаюся дати найкомфортніші умови праці», – зазначає керівник підприємства.

Чоловік додає, що має свій підхід до працівників:

«Потрібно розуміти й поважати кожного підопічного. Повірте, знаю про своїх працівників усе: чим живуть, які проблеми мають, знаю їхні родини. Є окремі приміщення – роздягальня з персональними шафами, хто потребує, може переночувати, маємо окреме приміщення з ліжко-місцями, кімнати особистої гігієни. 

«Стараюсь допомогти працівникам в їх сімейних проблемах – проведені газу, будівництві приміщень, ремонті будинків, купівлі автомобілю, лікуванні. Навзаєм вони чітко і якісно виконують свої обов’язки, дотримуються трудової дисципліни».


 

Виробництво і виробнича база

Оренда землі – відповідальність перед орендодавцем і державою. Використовуючи її за цільовим призначенням, необхідно прикласти максимум зусиль, щоб мати позитивний результат.

ТОВ «Агроорг» нині володіє необхідною кількістю техніки і виробничих приміщень для обробітку орендованої землі.

Усі технологічні операції проводять власними силами, для цього мають достатню кількість сільськогосподарської техніки.

Сіють озиму пшеницю, озимий ріпак, кукурудзу, сою, соняшник, ячмінь з обов’язковим дотриманням сівозміни. Збирають врожай орендованими комбайнами. Усе збіжжя з поля перевозять на свій зернотік: є зерноочисна машина, великий зерносклад для зберігання зерна (на 3 тисячі тонн), піднавіси для зерна і техніки, будують ще один зерносклад (на 4 тисячі тонн зерна).

«Продукцію вирощуємо високоякісну, відправляємо за кордон – маємо прямі валютні контракти. Для того, щоб бути конкурентним на ринку, потрібна якісна продукція. Зрозуміло, аби посіяти, обробити й зібрати врожай, потрібні великі кошти. Дякуючи нашим партнерам: ТОВ «Ерідон», ТОВ «Окко-бізнес Партнер», ТОВ «Укрхімпром», ТОВ «Адама Україна», а також АТ КБ «Приватбанк» і АТ «Альфа-банк», ми забезпечені усім необхідним. Зазначу, що важливо, завжди вчасно розраховуємося, тому з нами й співпрацюють як із надійними партнерами».


Щороку агропідприємство власним насінням сіє високопродуктивні сорти пшениці, сої. Співпрацюють із підприємством насіннєві компанії, які сіють на площах дослідні ділянки для районування: «Майс» м. Дніпро – кукурудза, «ЄвроСем» м. Київ – кукурудза, «Сетбау» Австрія – ячмінь, горох і «Піонер насіння Україна» – соняшник.

«Усіх турбує використання засобів захисту рослин. На цих препаратах ми не економимо, використовуємо тільки сертифіковані й дозволені до використання в Україні відомих європейських фірм «Баєр», «Сингента», «Адама», ніколи не застосовували підробки. Вносимо наймінімальніші норми, бо препарати дуже дорогі. Але без них неможливе сучасне сільськогосподарське виробництво, кожен господар знає про це. Підтвердженням застосування нами якісних засобів захисту рослин є високі показники продукції, яку ми експортуємо до Європи», – зазначає чоловік.


Банкрутство підприємства: чутки чи правда

Останнім часом з’явилися чутки про підприємство: то не розплатилися з орендодавцями, то «Агроорг» визнали банкрутом. Директор Олександр Губін спростовує цю інформацію.

За його словами, ТОВ «Агроорг» щорічно збільшує валовий збір зерна, реалізація якого забезпечує всі потреби. Підприємство стабільно прибуткове. Як зазначає його керівник, станом на 1 січня поточного року немає ніяких заборгованостей ні перед державою, ні перед орендодавцями, ні перед фірмами й банками.

«Щобільше, ми весь чистий прибуток направляємо на збільшення власних обігових коштів і придбання основних засобів. За минулий рік вони збільшилися до 10,0 млн грн. Сувора виконавча дисципліна, збільшення врожайності і якості зерна, збільшення орендованих земель, серйозна робота на ринку зерна – усе це дає нам впевненість в економічному зростанні. Про це свідчать податкові звітності», - додає.

Взаємовідносини із конкурентами

«Відносини завжди були й будуть відкритими й чесними, – зазначає аграрій. – Повторюсь і скажу, що «Агроорг» не велике підприємство (10-15 % орендованої землі на території кожної сільської ради), але з нами завжди рахуються великі фірми ТОВ «Акріс Агро», ТОВ «Горинь Агро», до недавнього часу ТОВ «Ленком Симонів» і ТОВ «Селянське» (у цих підприємств змінились власники). Ми завжди знаходимо компроміс в обміні земельними ділянками, для покращення виробничих процесів обмінюємося інформацією про посів культур, виплату орендної плати. Хороші відносини у нас з місцевими малими фірмами, особливо в Користі, де господарюють фермери О. Федорович, В. Пашковський – підтримуємо і допомагаємо один одному».


На запитання, чи підтримує реформу купівлі-продажу землі, Олександр Васильович відповідає:

«Я особисто «за» можливість кожної людини розпоряджатися власним майном на свій розсуд. Неодноразово до мене звертаються орендодавці з пропозицією купити їх пай. Таких пропозицій мало, але вони є. Повірте, цим людям дійсно потрібні кошти, причини різні: хвороби, операції, навчання дітей, внуків. Їх можна зрозуміти. Тож нехай продаж землі буде як крайня можливість розв'язання проблем. Закликаю людей не продавати земельні наділи, бо це останнє, що можна продати, не залишивши нічого ні дітям, ні внукам».

Плани на майбутнє є і готові їх втілювати

На жаль, сьогодні Україна – країна з нестабільною ситуацією в економіці, це дуже турбує аграріїв, особливо попит і ціни на сільськогосподарську продукцію.

«Ми сильно ризикуємо, витрачаючи великі кошти на вирощування зерна, ще і погодні умови не сприяють виростити і зібрати урожай. З надією і вірою в Бога засіваємо усі орендовані землі і щоденно працюємо на врожай, – ділиться чоловік. – Ведеться робота і над збільшенням орендованих площ – переоформленням спадщини, освоюванням малих ділянок. Будуємо новий зерносклад, бетонуємо територію виробничої бази, збільшуючи площу зернотоку».


На фінішній прямій і проєктно-технічна документація крупоцеху, будівництво якого планують розпочати у 2021 році. Придбання техніки для обробки землі. Усе це можливо при умові отримання позитивного фінансового результату, основу якого заклали ще у 2019 році й працюють нині.

Іванна ГОТЛІБ

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування