A A A K K K
людям із порушенням зору
`

З 14 років підліток може самостійно укладати декларацію з лікарем первинки

Дата: 09.06.2020 15:15
Кількість переглядів: 338

Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з обраним лікарем (педіатром чи сімейним лікарем) вона може самостійно. Це закріплено в Основах законодавства про охорону здоров’я та у відповідному наказі МОЗ №503. Для підписання декларації індивідуальний податковий номер (ІПН) дитини не потрібен. Про це повідомляють на сайті Національної служби здоров’я України.

За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків. Для цього потрібні документи батька або матері (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини й мобільний телефон. З сімейним лікарем декларацію можна укласти з народження дитини.

Серед 29,9 млн громадян України, які мають декларації зі своїми лікарями, 6,5 млн дітей. З них 1,9 млн – віком до 5 років та 4,5 млн - від 5 до 17 років.

За даними опитувань U-Report серед молоді, чверть опитаних (26,6%) хотіли б отримувати консультації сімейного лікаря через соціальні мережі та месенджери, а 24,3% — телефоном. Зі змінами на первинній ланці всі ці варіанти комунікації з лікарем стали можливі. Більшість лікарів спілкуються зі своїми пацієнтами і телефоном, і через месенджери. У час карантину це стало ще більш актуальним та потрібним.

Медичний заклад — перший в черзі вибору (85,9%), коли молодь потребує тестування чи ліків. Головне очікування від закладу — конфіденційність (62,6%). 82% опитаних підлітків проти того, щоб їхні медичні дані передавалися батькам без їхньої згоди.

«Батькам дуже важливо привчати дитину до правил здорового способу життя. Слід пояснити, що кожна людина - відповідальна за своє здоров’я. Від здоров'я дітей сьогодні залежить здоров’я всієї країни в майбутньому. У підлітковому віці треба дати право на усвідомлений вибір, зокрема, у виборі свого лікаря. Пацієнти, які досягли 14 років, можуть самостійно обирати лікаря, до якого звертаються за медичною допомогою. Це право закріплене в законодавстві. Ми зараз будуємо пацієнтоорієнтовану медицину.

Система охорони здоров’я мусить бути дружньою для дітей та підлітків. Часто медичні працівники раніше за батьків можуть першими дізнатися про проблеми підлітка. Але зазвичай такі пацієнти все одно потребують уваги батьків, адже без їх присутності або без письмової згоди батьків /опікунів лікар не має права проводити нічого, окрім консультації», – говорить сімейна лікарка в Медичний центр «Мій Лікар» Дарина Дмитриєвська.

Кожна дитина в Україні може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. Для цього в неї має бути укладена декларація з педіатром чи сімейним лікарем. Медична допомога для дітей в рамках Програми медичних гарантій безоплатна.

Програма медичних гарантій передбачає значний перелік безоплатних послуг для дітей. Це, зокрема, медична допомога при народженні, яка є пріоритетною послугою і повністю покривається, вакцинація за Національним календарем, до якого входять щеплення від гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції, вибір педіатра чи сімейного лікаря та пакет послуг на первинці, консультації вузьких спеціалістів за електронним направленням лікаря первинки, невідкладна та планова стоматологічна допомога та стаціонарна допомога, включно з операціями за потреби.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування