A A A K K K
людям із порушенням зору
`

Корецький замок – одне із найромантичніших місць на Кореччині

Дата: 14.01.2021 15:06
Кількість переглядів: 309

Заворожуючі обриси середньовічного Корецького замку, що височіє на пагорбі над річкою Корчик, є одним із найромантичніших місць на Кореччині. Про це пишуть на сторінці Корецького туристичного інформаційного центру у соцмережі.

Першими господарями Корця були князі Острозькі. У XIV столітті Федір Острозький на горі, яку омиває річка Корчик спорудив дерев'яний замок.

Пізніше волинський воєвода Богуш Корецький ту фортецю обклав кам'яними мурами.

Ці мури склали основу пізньобарокової резиденції, побудованої в стилі palazzo in fortezza (палац у фортеці). Такі архітектурні рішення поєднували оборонні риси (рови, перебудовані вежі), що лишилися у спадок від середньовічних замків, зі світським характером будівель.

Нова Корецька резиденція мала в'їзну браму з годинниковою вежею. До неї вів чотирьохарочний кам'яний міст, який спорудили над глибоким ровом, що колись захищав підступи до мурів замку. Квадратна вежа складалася з трьох ярусів, в одному з яких були куранти. Вона домінувала над іншими будівлями замку і нагадувала Олицьку, вважає дослідник Єжи Ковальчик.

Замковий комплекс у Корці складався з трьох крил та одноповерхового палацу, що не мав аналогів на Волині. Він містив вестибюль та високу залу для балів, освітлену високими - від підлоги до стелі - вікнами (портфенетрами).

Попри обмежений простір на горі, Юзеф Чарторийський посадив біля замку ряди з рідкісних для Волині дерев - модрини, смереки та ялини. Вони утворили парк.

Разом з тим, Корецька резиденція пана Чарторийського була скромною. Публіцист Коетан Козьмян писав:

«Замок, швидше «замчик» на два поверхи, невеликий, з худорлявим подвір'ям, старовинним екстер'єром, знаходиться в приємній місцині».

Свої апартаменти гість описав як «не розкішні, але пристойні, гарно обставлені меблями власної корецької фабрики».

Юзеф Чарторийський залишив Корець коли у 1788 році повернувся у політику. Його резиденція занепадала, там ніхто не проживав.

У 1832 році в димоході, який довго не чистили, спалахнув вогонь. Після пожежі, що охопила всю будівлю, залишилися тільки мури, які побачив та описував у спогадах Тарас Шевченко.

Читайте також: У соцмережі публікують фото засніженого Корця


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування