Маловідомі факти про книги
Дата: 18.01.2021 15:42
Кількість переглядів: 637
Читати про книги так само цікаво, як і читати самі романи. Часто одна деталь може змінити сприйняття оригінального тексту. Сучасна українська література пропонує кілька фактів про книги, яких ви могли не знати.
А чи знаєте Ви?
- Люди почали читати мовчки тільки в 4 столітті нашої ери. До цього людство завжди читало вголос.
- Перша в світі газета з'явилася в Римі понад дві тисячі років тому. Вона називалася «Події дня», але в ній не було новин, тільки царські укази і оголошення. Газета листувалася від руки, і гінці розвозили її знатним людям.
- Найстаріша друкована кольорова книжка – китайське керівництво по каліграфії і малювання, було створено в 1633 році.
- До 18 століття в деяких бібліотеках книги були прикріплені до полиць ланцюгами, досить довгими, щоб відвідувачі могли комфортно читати, але не могли винести книгу з бібліотеки.
- Римський імператор Марк Аврелій платив поетові Оппіану по золотій монеті за кожну написаний рядок. Оппіан написав дві поеми, про риболовлі та полювання, заробивши двадцять тисяч монет.
- Якщо кожен день читати по 10 сторінок, то за рік їх набереться 3650, а це як мінімум 12 книг.
- 33% американців не прочитали жодної книги після того, як закінчили школу. Хоча в США бібліотек в 7 разів більше, ніж McDonald's.
- Президент США Теодор Рузвельт читав по одній книзі в день, а Девід Боуї – 3-4 в тиждень.
- Вираз «книжковий хробак» походить від крихітних комах, які харчуються корінцями книг.
- Засновник компанії Nike Філ Найт дозволяє заходити до власної бібліотеки тільки тим, хто зняв взуття.
- В англійській мові є окремий термін для позначення запаху книг – бібліосміа. А страх того, що у вас не залишиться, що почитати називається абібліофобія.
- Найвідоміший книжковий злодій, американець Стівен Блумберг, викрав 23 000 книг з 268 бібліотек, загальну вартість яких оцінили в 5 мільйонів доларів. А книга, яку в світі викрадали рекордну кількість разів – це книга рекордів Гіннеса.
- До 1985 року американські видавництва часто використовували свинець у фарбі для друку. Тому тепер в США заборонено продавати або передавати дитячі книги, старше 33 років, без тесту на вміст свинцю.
- У 2010 році Бібліотека конгресу США оголосила про створення Twitter архіву абсолютно всіх твітів. Однак у 2017 році було вирішено зберігати тільки суспільно важливі твітти.
- «Німецький словник» вважається найбільшим в світі. Складати його почали брати Грімм в 1854 році, далі роботу продовжили інші, менш відомі автори, і праця була закінчена тільки в 1971 році. Словник налічує 34519 сторінок і виданий в 33 томах.
- У різний час під заборону потрапляли такі книги як «Убити пересмішника», Харпер Лі, «Лоліта», Набокова, «Над прірвою в житі», Селінджера, «1984» і «Скотний двір» Оруелла і навіть «Пригоди Гекельберрі Фінна» і «Гаррі Поттер».
- Лише 2% книг в світі продаються накладом понад 500 000. примірників. Середній тираж книг в Україні – 3000 примірників.
- У своїх книгах Вільям Шекспіра в 10 разів частіше писав слово «любов», ніж «ненависть».
- Під час читання майже 50% часу наші очі дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть, як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.
- Нейропсихологи сходяться на думці, що читання знижує рівень стресу на 68%.
Читайте також: Добірка «зимових» книг на будь-який смак від Корецької ЦРБ
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)