A A A K K K
людям із порушенням зору
`

Служба у справах дітей має бути в кожній громаді

Дата: 19.01.2021 19:41
Кількість переглядів: 271

В умовах децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування органами прокуратури постійно вивчається стан додержання вимог законодавства та вживаються відповідні заходи реагування з метою забезпечення дотримання гарантованих державою прав дитини.

Про це повідомляють на сайті Здолбунівської місцевої прокуратури.

Органи державної влади та місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції, визначеної законом, забезпечують вирішення питань щодо встановлення опіки і піклування, створення інших передбачених законодавством умов для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих, житлових і майнових прав та інтересів дітей та осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладаються на служби у справах дітей.

Об’єднана громада як орган опіки та піклування забезпечує захист особистих і майнових прав кожної дитини, яка є мешканцем громади.

Юрисдикція Здолбунівської місцевої прокуратури на даний час поширюється на 13 територіальних громад. В ході вивчення стану додержання вимог законодавства останніми в частині створення та діяльності служб у справах дітей встановлено, що такі органи створені лише двома територіальними громадами. Враховуючи наведене, місцевою прокуратурою відповідним органам місцевого самоврядування скеровано листи про усунення порушень вимог законодавства та пред’явлено 1 позовну заяву про зобов’язання вчинити дії щодо створення служби у справах дітей. Рівненський окружним адміністративним судом 11.01.2021 відкрито провадження у справі за позовом прокурора. Триває судовий розгляд. 

Читайте також: «Звернення громадян до органів державної влади в умовах карантину»: у бібліотеці відбудеться відеоконференція


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування