Традиція єднання продовжується: на кордоні двох областей передали вишитий рушник
Щороку День Соборності України жителі Житомирщини й Рівненщини відзначали разом. Представники районів, які межують, створювали живий ланцюг – символ єдності, де всі присутні бралися за руки, чим символічно об'єднували Схід та Захід: Рівненську та Житомирську області. У зв’язку із введенням у країні локдауну, цьогоріч на кордоні областей відбулася лише урочиста передача «Рушника єднання».
Захід відбувся за участі голови Пулинської районної державної адміністрації Житомирської області Інни Кацімон, голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації Житомирської області Сергія Литвинчука, голови Новоград-Волинської районної ради Артура Загривого, керівника апарату Корецької районної державної адміністрації Вікторії Плисюк, депутата Житомирської обласної ради Олександра Ющенка та представників громад.
У своєму виступі керівник апарату Корецької РДА Вікторія Плисюк привітала присутніх зі святом Соборності України. Нагадала, що ніхто крім нас самих не в змозі збудувати Україну кращою та побажала, щоб Господь давав нам сили та енергію творити нашу країну соборною, вільною і незалежною.
Згодом відбулася передача «Рушника єднання» Рівненському району від Пулинського.
Історія рушника розпочалась у День Соборності України 2018 року на кордоні Рівненської і Житомирської областей, де зібрались делегації із Новоград-Волинського та Корецького районів, щоб віддати любов і шану нашій рідній Україні. Тоді передали «Рушник єднання», вишитий майстринями Новоград-Волинського району жителям Корецького краю для того, щоб продовжити його вишивати. Рівно через рік «Рушник єднання», вишитий майстринями Кореччини, займалися рукоділлям вихованці і керівники гуртків Корецького районного будинку школяра (керівник Лілія Ососкало), знову повернувся на Житомирщину і продовжив свою подорож Ємільчинським районом, а там – Гощанським краєм, і Пулинським. Від сьогодні його подорож продовжиться уже новоствореним Рівненським районом, до якого приєднуються шість районів, в тому числі й Корецький. Кому наступному доведеться перейняти естафету, вирішать уже у Рівненській районній державній адміністрації.
Нагадуємо, що День Соборності України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого Універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.
21 січня 1990 року в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – «Живий ланцюг» – як символ єдності східних і західних земель України. Вона була приурочена 71-ій річниці Акта Злуки. За неофіційними підрахунками, учасниками «Живого ланцюга» було від одного до трьох мільйонів людей. Узявшись за руки, вони створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичною партією і готові протистояти тоталітарному режимові. 30 років тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.
Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Іванна ГОТЛІБ
Читайте також: Чи підуть з понеділка школярі й дошкільнята Корецької громади до освітніх закладів
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)