A A A K K K
людям із порушенням зору
`

Новий Корець: Іллінська церква – свідок багатовікової історії

Дата: 09.02.2021 14:34
Кількість переглядів: 632

З-поміж десятків ошатних храмів, якими збагатився наш край, окремої уваги заслуговує невеличка за розміром, проте велика за значенням, особливо, як свідок багатовікової історії – Іллінська церква, що в селі Новий Корець.

Про це пишуть на сторінці Тур-Інфо-Центр Корець у соцмережі.

Про найдавнішу дерев’яну церкву Кореччини, збудовану в 1595 році, вичерпно написав дослідник поліського народного зодчества Віктор Завада:

«…У неповторному затишку старого сільського кладовища мирно спочиває невеличка… Іллінська церква, зведена, як це не дивно, майже водночас з іншими архітектурними шедеврами старовинного Корця (замком, Троїцьким монастирем та костелом св. Антонія — А.В.). …Первісна композиція церкви складалася з двох чотирикутних у плані зрубів, причому більший з них (нава) перекритий простим пірамідальним верхом чотиригранної форми. а менший (вівтарний) — невисоким трисхилим дахом з пласкою стелею в інтер’єрі. Незважаючи на свої мініатюрні розміри та надзвичайно просту композицію, старий новокорецький храм посідає особливе місце в архітектурній спадщині українського Полісся, являючи собою найбільш ранній серед зафіксованих на території регіону зразок двозрубної одноверхої церкви архаїчного типу».

Читайте також: Кому у березні додадуть тисячу до пенсії, а кому не додадуть нічого


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування