«єМалятко»: як визначитись з прізвищем, ім`ям та по батькові малюка
Дата: 10.02.2021 12:59
Кількість переглядів: 339
Перед тим, як подати заяву «єМалятко» та зареєструвати народження дитини, вам потрібно визначитися з прізвищем, ім'ям та по батькові малюка. Про основні правила розповідають фахівці ДРАЦС Західного МРУ МЮ м. Львів.
- Дитина завжди матиме прізвище своїх батьків. Якщо у тата і мами різні прізвища, за їхньою згодою дитині присвоюється прізвище одного з них. Також можна присвоїти подвійне прізвище: у заяві «єМалятко» ви самостійно зазначаєте, яке прізвище буде першим.
- Подвійне прізвище завжди записується через дефіс.
- Ім'я малюка ви вибираєте самостійно. Дитині можна дати не більше двох імен.
- Подвійне ім'я потрібно записувати через дефіс.
- Дитині можна дати більше двох імен лише якщо мати і (або) батько дитини є представниками національних меншин і порядок присвоєння імені є національним звичаєм.
- По батькові дитини завжди утворюється від імені батька. Якщо у тата подвійне ім'я, то по батькові дитині присвоюється за одним з них на вибір батьків.
- По батькові може утворюватися згідно національних традицій або не присвоюватися взагалі лише якщо мама і (або) батько дитини є представниками національних меншин.
- Якщо заяву «єМалятко» подає одинока мама, інформація про батька дитини записується з її слів. Прізвище та громадянство умовного батька буде таке ж як у мами, а ім'я та по батькові можуть бути будь-якими. Відтак, дитина матиме прізвище мами, а по батькові дитини утворюватиметься від імені чоловіка, якого мама вказала батьком.
Прізвище, ім'я та по батькові дитини, які ви вказуєте у заяві єМалятко, вносяться до свідоцтва про народження. Чи можна їх змінити та як це відбувається — розповімо у наступних дописах.
Проєкт «єМалятко» реалізується Програма EGAP (впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).
Читайте також: Кому у березні додадуть тисячу до пенсії, а кому не додадуть нічого
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)