У кожній громаді Рівненщини мають працювати соціальні менеджери для роботи із ветеранами
У Рівненській області втілюють пілотний проєкт «Підвищення стресостійкості та соціальної спроможності громад Рівненщини шляхом взаємодії з ветеранами російсько-української війни». Він передбачає, що у громадах області будуть працювати так звані «соціальні менеджери» для роботи із ветеранами.
Перспективи ініціативи на Кореччині 6 лютого обговорили голова Корецької РДА Олександр Зайчук, начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Рівненській області Олександр Кяго, голова Корецької районної організації ветеранів Володимир Шевченко. Зокрема, спілкувалися про соціальний захист учасників АТО/ООС, інших категорій учасників бойових дій в умовах реформування місцевого самоврядування, про особливості надання соціальних послуг у громадах.
До слова, соціальний менеджер – це фахівець, який знатиме усі проблемні питання ветеранів, учасників добровольчих батальйонів, членів їх сімей та родин загиблих воїнів. Він буде допомагати, супроводжувати та комунікувати із причетними для розв'язання цих проблем.
«Рівненщина стала першою серед областей, де розробляється і втілюється у життя такий проєкт. Його спільно реалізовують Мінветеранів та обласний «Ветеранський простір». На сьогодні уже маємо певні результати такої роботи. Далі у планах – забезпечити у кожній громаді відповідальну людину за роботу з ветеранами. Окрім того, обласний центр зайнятості зацікавлений на паритетних засадах здійснювати фінансування «соціального менеджера». Тобто, ним може стати житель громади, який перебуває на обліку в центрі», – зазначив Олександр Миколайович.
«Важливо, аби у період реформування місцевого самоврядування жодна категорія ветеранів: учасники АТО/ООС, учасники бойових дій на території інших держав, ветерани військової служби й інші категорії, не залишилася без уваги, а її представники були соціально захищені. Адже тепер захист цих категорій лягає на плечі територіальних громад: Корецької міської та Великомежиріцької сільської. Наше завдання на сьогодні – врегулювати усі організаційні питання», – зазначив Олександр Зайчук.
За словами представника Мінветеранів, частіше учасників бойових дій, ветеранів турбує питання виділення землі, отримання різного роду пільг, вже згодом – оздоровлення, лікування, реабілітація. Олександр Кяго – полковник Збройних сил України, не з чужих розмов знає, як потрібна психологічна реабілітація солдату, який повернувся з війни.
«Є багато соціальних програм лікування і реабілітації учасників АТО/ООС, які реалізовуються державою. Це має знати кожен ветеран і відповідно саме він має зробити перший крок – звернутися до лікаря, аби визначити стан здоров’я і встановити діагноз, далі – до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації. Звісно, ні ми, ні хто інший не може примусити бійця пройти таку реабілітацію. Для цього потрібна лише його воля. І ми вже зараз бачимо, що такою можливістю наші військові часто нехтують. Річ у тім, що наше суспільство незвичне до роботи з психологом. Часто люди не розбираються, чим психолог відрізняється від психіатра, а тому бояться, що на них навісять ярлик психа, дадуть якісь довідки, які потім ускладнять життя, наприклад, при оформленні на нове місце роботи», – каже пан Олександр.
На сьогодні на Кореччині діє Корецька районна організація ветеранів, яку очолює Володимир Шевченко. Саме Володимир Миколайович спілкується із ветеранами, і ця комунікація має перейти у вертикаль Мінветеранів, тому у кожній громаді незалежно від кількості ветеранів планується введення окремої посади, фахівець якої запропонує певний алгоритм дії чи також здійснюватиме супровід щодо вирішення того чи іншого питання.
За даними Володимира Миколайовича, станом на 1 лютого до складу районної організації входить 27 первинних осередків із загальною чисельністю 4 810 ветеранів війни та праці, серед яких: учасників бойових дій – 386, в тому числі: учасників Другої світової війни – 5, учасники бойових дій на території інших держав – 69, учасники миротворчих операцій – 22, учасників АТО/ООС; особи з інвалідністю внаслідок війни – 50; ветерани Збройних Сил, інших силових структур – 34; ветерани праці та інші пенсіонери – 1 452; діти війни – 2 190; особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 350.
Для надання більш детальної інформації представники цих категорій можуть звернутися безпосередньо до відділу Міністерства у справах ветеранів у Рівненській області за адресою: м. Рівне, майдан Просвіти, 1, приміщення Рівненської ОДА, І поверх, каб. 130). Графік прийому: пн – пт з 9:00 до 17:00 год. Тел. (093) 280-13-15, (0362) 26-46-59. Е-mail: [email protected], [email protected].
Читайте також: Кому у березні додадуть тисячу до пенсії, а кому не додадуть нічого
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)