A A A K K K
людям із порушенням зору
`

Корецька міська рада не прийняла у комунальну власність громади права та обов’язки засновника КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля»

Дата: 13.02.2021 11:14
Кількість переглядів: 2541

На сьогодні у галузі «Культура» Кореччини існує низка проблем стосовно передачі зі спільної власності територіальних громад Рівненського району у комунальну власність Корецької міської ради прав та обов’язків КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля».


Тому 12 лютого відбулася робоча зустріч голови Корецької РДА Олександра Зайчука із головою Рівненської обласної організації профспілки працівників культури Петром Давидюком, за участю в.о. завідувача сектору культури Корецької РДА, голови комісії з припинення юридичної особи сектору культури Корецької РДА Вікторії Плисюк та директора КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля», голови Корецької районної організації профспілки працівників культури Катерини Зубрицької.
Відповідно до рішення Корецької міської ради «Про безоплатне прийняття у комунальну власність Корецької міської ради Рівненського району Рівненської області майна зі спільної власності територіальних громад Рівненського району Рівненської області бюджетної установи – закладу культури – комунального закладу «Корецький районний будинок культури і дозвілля», було прийнято лише майно КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля», але не виконано рішення Рівненської районної ради у частині прийняття прав та обов’язків засновника даного комунального закладу. Тоді як Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» із внесеними змінами встановлює: «Правонаступник районної ради району, ліквідованого Верховною Радою України, після припинення відповідних районних рад як юридичних осіб, але не пізніше 1 липня 2021 року, зобов’язаний передати у комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України».

«На Рівненщині 62 громади із 64-ох уже прийняли у свою власність усі установи, залишилися лише Корецька та Гощанська, у яких цей процес й досі не відбувся. Культпрацівники району, окрім КЗ «Мистецька школа», яка повністю фінансується з бюджету Корецької міської ради, так і не отримали заробітної плати за січень», – зазначила Вікторія Ярославівна.

«Люди не один десяток років пропрацювали у культурі, розвивали галузь, а сьогодні не можуть звільнитися з дотриманням усіх прав та гарантій, які належать працівнику при звільненні», – додав Олександр Дмитрович.

Петро Петрович Давидюк прибув на Кореччину на запрошення працівників галузі «Культура» Корецького району, аби взяти участь у сесії Корецької міської ради та поспілкуватися із її керівництвом та депутатським корпусом для врегулювання цих питань. На сесії міськради 12 лютого були присутні й голова Рівненської районної ради Василь Тимощук, голова Рівненської райдержадміністрації Петро Левчук. Проте їх присутність на шостому позачерговому засіданні Корецької міської ради восьмого скликання виявилася безрезультативною. Проєкт рішення про розгляд ініціативи Рівненської районної ради щодо передачі у комунальну власність Корецької територіальної громади прав та обов’язків засновника КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля» не набрав більшості голосів від загального складу ради, тому не був прийнятий.

Читайте також: Вчителі й батьки однієї зі шкіл громади розчистили подвір’я закладу


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування