A A A K K K
людям із порушенням зору
`

Потрібні волонтери пробації!

Дата: 26.10.2022 10:48
Кількість переглядів: 142

Рівненському районному сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області необхідні волонтери пробації для сприяння у здійсненні нагляду за суб'єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної  роботи, яка включає в себе формування та закріплення в засуджених прагнення до заняття суспільно корисною діяльністю, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівня. Волонтером пробації може бути фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, володіє такими навичками, як комунікабельність, відповідальність, лояльність, організованість. Охочі можуть звернутися за адресою: м.Корець, вул.Київська, 88, Рівненська область або за номером телефону +380680167332.

 

Відповідно до Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.01.2017 № 98/5, передбачається, що діяльність волонтерів здійснюватиметься за такими напрямами:

- здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання засуджених;

- проведення соціально-виховної роботи із засудженими;

- складання та реалізація індивідуальних планів роботи із засудженими;

- проведення індивідуально-профілактичної роботи із засудженими;

- надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги засудженим;

- надання допомоги у працевлаштуванні засуджених, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;

- реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

- здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;

- реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

 

Засуджені, до роботи з якими залучаються волонтери пробації, мають право на вибір форм надання волонтерської допомоги у сфері пробації та заміну закріпленого за засудженим волонтера пробації. Залучення особи до волонтерства у пробації, здійснюється органом пробації за письмовою заявою цієї особи після проходження співбесіди з працівником органу пробації та заповнення анкети волонтера пробації шляхом внесення до списку волонтерів пробації за рішенням керівника органу пробації.

Завдання волонтеру пробації на здійснення волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, орган пробації визначає з урахуванням досвіду роботи, освіти, моральних, ділових якостей, висловлених пропозицій та побажань волонтера пробації.

 

Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів, контролем за дотриманням засудженими обов’язків, визначених законом та покладених на них судом, передбачає можливість лише участі волонтерів у таких заходах. Про результати здійснення наглядових заходів та стан дотримання засудженим умов нагляду волонтер пробації повідомляє працівника органу пробації, але заходи щодо припинення порушень, у тому числі щодо притягнення порушника до відповідальності, приймає виключно працівник пробації.

 

З волонтером пробації, який сприяє у здійсненні нагляду за засудженим, органом пробації укладається договір про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією.

 

                                          Святослав СТЕПАНЮК,

начальник сектору

підполковник внутрішньої служби


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування